дома Македонија Вака охриѓани ги испратија Заев и Шекеринска

Вака охриѓани ги испратија Заев и Шекеринска

303
0
АКЦИЈА

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев  се обрати на граѓанскиот собир во Охрид, заедно со носителката на пратеничката листа во Изборна Единица 5, Радмила Шекеринска и Лазе Танески, еден од кандидатите од Охрид. Од име на коалицијата “МОЖЕМЕ”, Заев порача дека ќе продолжат да се борат за Охрид, за татковината и потсети на големите одлуки кои оваа партија ги донесе во изминатите три години.

Одговорот на граѓаните, Заев и Шеќеринска го добија кога си заминуваа од Охрид. Со пораката  „Денес дојдовте и никогаш повеќе“, охриѓани ги испратија и им порачаа на Заев и Шекеринска дека не им ги забораваат и не им ги простуваат сите лажни ветувања и предавства.