23 C
Skopje
понеделник, јули 13, 2020
дома автори мислења од admin

admin

1636 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

,,КОАЛИЦИЈА НА ЕГИПКАНИ,, : Египќаните и Муслиманите масовно да излезат на...

НГИ,,КОАЛИЦИЈА НА ЕГИПКАНИ,, ги повикува Египканите од Охрид, Струга, Ресен, Битола, Кичево и цела држава , како и Муслиманите , да излезат...

Киселини во желудник: Седум спасители кои ја гасат „огнената“ болка

Киселините во желудникот се симптом на болести во дигестивниот систем или на несоодветна исхрана кои се проследени со непријатно печење и болка...

Прашања кои треба да ги поставите на првиот љубовен состанок

Можеби ќе помислите дека го имате целото време пред себе за да се запознаете подобро, но ако некој не ви одговара уште...

Денеска е Петровден: На овој ден лесно се открива кој ќе...

Православните христијани денеска го обележуваат Петровден, празник посветен на светите апостоли Петар и Павле. На Петровденската слава завршува Петровскиот пост и почнува  причестувањето...

Кралот на Инстаграм и мултимилионер ужива на одморот во Хрватска

Кралот на Инстаграм и мултимилионерот Дан Билзериан ужива на одморот во Хрватска, каде пристигна со армија девојчиња кои го следат насекаде во...

Работи за кои нè лажеа родителите кога бевме деца

Кога бевме деца, честопати родителите знаеjа да ни кажат своевидна „бела лага“ или „закана“ за да „ни дојде памет“. 

Сакаш да си играме како во старите добри времиња?

Седат баба и дедо и гледаат телевизија. Дедото и вели на бабата:– Сакаш да си играме како во старите добри времиња? Јас...

10 начини како да изгледате паметно, без да кажете ни збор

Без оглед на висината на вашето IQ, околината може да ве доживее многу поинаку од бројката која ја мери интелигенцијата.

Ја нокаутирал сопругата затоа што седела со двајца мажи

Кинеската полиција испитува што се случила во еден ресторан во северниот кинески град Баодинг каде љубоморен маж ја накаутираше својата сопруга затоа...

Постојат 5 видови афери: Еве која е најопасна за љубовната врска

Прељуба, афера или неверство може, но не мора да вклучува физичка интимност, а психологот Деблина Чатерје вели дека има пет различни видови...
0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

Ваши избор