23 C
Skopje
понеделник, јули 13, 2020
дома автори мислења од Администратор

Администратор

547 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Мисајловски: Македонскиот народ е решен да го одбере патот на просперитетот,...

Ова е победничко Ѓорче Петров! Ова е местото од каде што ќе почне најголемата победа на ВМРО-ДПМНЕ!, пишува во својата објава на...

Мисајловски: Сакаа да ме заплашат, да престанам да водам кампања и...

Се подготвуваат нови сценарија за Македонија, а одговорот следи токму од вас, рече на денешната средба со граѓаните од Ѓорче Петров носителот...

Најнова АУДИО „бoмба“: Заев зема рeкет од 6 милиони евра!

Нова аудио снимка се појави на Јутјуб на која се слуша гласот екс-премиерот Зоран Заев. Снимката се појави на...

Сопругата на Пендаровски ќе биде во избирачки одбор за гласање на...

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓорѓиевска, ќе биде во избирачки одбор за гласање на лица болни од Ковид-19 и граѓани кои...

Бучковски и Незири со прогноза за изборите: Мртва трка што ќе...

Универзитетскиот професор и поранешен премиер Владо Бучковски и политичкиот аналитичар Џелал Незири за „Фокус“ со прогнози за мртва трка на претстојните парламентарни...

Јанушев: Нашиот аманет е враќање на македонското национално достоинство

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 3 Игор Јанушев ги запраша членовите на СДСМ и неговиот против кандидат Љупчо Николовски,...

Мицкоски: Пред историски најголемата победа сме

Пред историски најголемата победа сме, а од 16 јули треба да се засукаат ракавите и тој предизвик не е лесен, но колку...

Филипче: Успешно се справуваме со кризата, оти вложивме во човечки капитал...

На презентација на програмата од коалицијата „Можеме“ во Куманово, Венко Филипче испрати пораки до граѓаните во врска со здравствената состојба и рече...

Мaж нападнал четири лица во авто-кампот „Градиште“, има повредени

Доцна синоќа во полицијата било пријавено насилство кое се случило во авто-кампот „Градиште“ во Охрид. Според пријавеното, А.К.(32), кој...

Криумчар на мигранти со препливување на Вардар ѝ избегал на полицијата

Криумчар на мигранти вчера го нападнал и му избегал на полицаец пред Кривичниот суд во Скопје. Полицаецот испукал неколку...
0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

Ваши избор