23 C
Skopje
недела, јули 12, 2020
дома автори мислења од П. П.

П. П.

243 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Полковник Ковачки: Направен е упад во воениот систем – Недозволиво е...

Направен е упад во воениот систем. Ова е зона на одговорност кој што е дел од класифицирани податоци на нашата Армија. За...

ЗАТВОР ЛИ Е, ПАНАЃУР ЛИ Е: Терористите од Диво Насеље од...

Каква држава е онаа, во која луѓе осудени за 100 ќебапчиња немаат право на посети, телефони и нормални услови за живот во...

Караџовски: Државата се надрасна себеси, нашиот систем се покажа во справувањето...

Претседателот на Комисијата за заразни болести д-р Жарко Караџовски се заблагодари на сите колеги од Комисијата за заразни болести, сите чинители кои...

Бочели излекуван од Ковид-19

Италијанскиот оперски пејач, тенорот Андреја Бочели, денеска објави дека целосно се опоравил од вирусот Ковид-19. Бочели на својот Фејсбук...

Тачи одбива да учествува во преговори со Србија водени од посредниците...

Тачи нема да учествува во преговори Претседателот на Косово Хашим Тачи изјави дека нема да учествува во преговори за...

Девојка од Индија го возела својот повреден татко 1200км на велосипед,...

Едно 15-годишно девојче од Индија го возело својот повреден татко  1.200 километри на велосипед, за да преживее. “Немав друг...

Бројот на заразени надмина две илјади, попуштаат рестриктивните мерки

Вкупниот број луѓе кај кои е потврден коронавирусот во земјава вчера надмина две илјади, односно достигна 2014 од почетокот на епидемијата. Тие...

Не можел да дочека: Обложувалниците отворија во 10 часот, тој уплатил...

Страста кон спортското обложување е опасна работа, посебно ако поради некоја причина обложувалниците не работат. Денеска, со одлука на...

Лашкоска: Господа од СДСМ ќе одговарате за своите постапки и за...

Ако вените и артериите се крвотокот на едно тело, тогаш патната инфраструктура е крвотокот на еден град. Или, ако...

Сорос: Трамп сака да стане диктатор

Американскиот милијардер и либерален активист Џорџ Сорос е загрижен за ЕУ, за кинескиот народ, но и за намерите на претседателот на САД,...
0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

Ваши избор