23 C
Skopje
понеделник, јули 13, 2020
дома автори мислења од Admin

Admin

235 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Мицкоски: Ќе има три нови големи инвестиции во кои ќе се...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата...

Мицкоски: Мора да има прочистување во политиката, некои политичари се збогатија...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е...

Побаран притвор: Градоначалникот на СДСМ фатен во обид да купува гласови,...

Градоначалникот на Дојран, Анго Ангов се обидел да купува гласови за СДСМ, по што луѓето врз кои се обидел да влијае го...

НИКОЛОСКИ: Од Муртино му порачувам на Зоран Заев дека ќе го...

На 15 јули победуваме, победуваме убедливо. Десетици илјади луѓе секој ден се приклучуваат на нашата кампања, десетици илјади луѓе секој ден даваат...

ЗАЕВ: Очекувам масовна излезност на изборите

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју Канал 5, се осврна на очекувањата од изборите и нагласи зошто е важно на 15...

Мицкоски: Заев си играше со судбината на државата

На вечерната емисија на Алфа телевизија „Заспиј ако можеш“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, порача дека Заев си поигра со судбината и...

Дурловски: Денес над Македонија! Вие сте мојот глас, јас сум вашето...

Моќно видео објави носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборна единица 5, Игор Дурловски. Оперскиот пејач со својот моќен...

Сумата на рекет од 6 милиони евра осамна на порта „Македонија“

На Триумфална капија ќе поставиме бројчаник кој ќе покажува колку украдени пари се вратени, тврдеше своевремено од опозиција Зоран Заев. Сепак, и...

Шеќеринска ја злоупотребува малолетната ќерка на Дурловски во својата кампања!?

Злоупотреба на деца во политичка кампања е строго забрането и се казнува според Закон. Ова е еден од основните постулати што мора...

Латас, понеделнички: Испери го срамот од себе

Доаѓа денот, еве го. Стани, изми го лицето и облечи чиста облека, да се види убавото од тебе и на тебе. Ова...
0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

Ваши избор