20 C
Skopje
понеделник, јули 13, 2020
дома блог
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата на ВМРО-ДПМНЕ, три нови големи инвестиции во кој со едната ќе се вреднуваат 1000 македонски...
Во финишот на предизборната кампања во Македонија стигна абер од Словенија, од каде што пратеникот Змаго Јелинчич Племенити, лидер на Словенечката национална странка (СНС), директно им се обрати на Македонците, на моменти и без да избира зборови.
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во политичарите, а потоа најмалку доверба имаат граѓаните во правосудните органи и истото мора...
Градоначалникот на Дојран, Анго Ангов се обидел да купува гласови за СДСМ, по што луѓето врз кои се обидел да влијае го пријавиле во полиција. Од МВР за настанот велат дека врз основа на...
На 15 јули победуваме, победуваме убедливо. Десетици илјади луѓе секој ден се приклучуваат на нашата кампања, десетици илјади луѓе секој ден даваат поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и затоа сум убеден во една убедлива победа во четвртата изборна единица,...
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју Канал 5, се осврна на очекувањата од изборите и нагласи зошто е важно на 15 јули граѓаните да излезат и да гласаат за Коалицијата Можеме. -Верувам дека...
На вечерната емисија на Алфа телевизија „Заспиј ако можеш“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, порача дека Заев си поигра со судбината и иднината на државата. -На Заев му порачав после второто соочување откако тој...
НГИ,,КОАЛИЦИЈА НА ЕГИПКАНИ,, ги повикува Египканите од Охрид, Струга, Ресен, Битола, Кичево и цела држава , како и Муслиманите , да излезат масовно на Предвремените Парламентарни Избори 2020 и да го подржат ВМРО ДПМНЕ како и идниот...
Се повеќе луѓе се приклучуваат и застануваат позади Обновата, победата на ВМРО-ДПМНЕ е се поочигледна, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од Штип, каде остварил неколку работни состаноци и од партијата разговарале со младите луѓе, со здравствените...
Ова е победничко Ѓорче Петров! Ова е местото од каде што ќе почне најголемата победа на ВМРО-ДПМНЕ!, пишува во својата објава на Фејсбук носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 2, Владо Мисајловски.
0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

Ваши избор